Дания и Швейцария завършиха наравно 0:0 в приятелска среща игграна на

...

Дания и Швейцария не се победиха

Дания и Швейцария завършиха наедно 0:0 в другарска среща игграна на стадион " Паркен " в Копенхаген. Домакините би трябвало повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, въпреки като цяло ситуациите пред двете порти да бяха малко. През първата част най-интересната обстановка бе в 23-тата минута, когато Расмус Хойлунд падна в наказателното поле, само че не получи дузпа.

Датчаните бяха по-активни и през втората част, като в 61-вата минута изстрел от фаул на Кристиан Ериксен бе избавен от вратаря Ивон Мвого. В 72-рата минута пък Хойлунд се озова на добра позиция, само че изстрелът му бе много неакуратен над напречната греда.

В идната инспекция на Дания ще играе против Фарьорски острови след три дни, до момента в който На същата дата Швейцария има плануван мач с Ейре в Дъблин.